31. 12. 2018
Kompetenčni center za razvoj kadrov v agroživilski industriji (KOC Hrana) odgovarja na aktualne izzive, saj je bil vzpostavljen z namenom izboljšanja kompetenc, produktivnosti, ustvarjalnosti in inovativnosti zaposlenih v partnerskih podjetjih ter krepitev konkurenčnosti slovenskega gospodarstva v agroživilski panogi.
O projektu
Namen pričetka projekta KOC HRANA v letu 2017 je bil v sofinanciranju vzpostavitve in delovanja kompetenčnega centra za razvoj kadrov na področju hrane, ki ga izvaja partnerstvo in bi tako prispeval k izboljšanju kompetenc, produktivnosti, ustvarjalnosti in inovativnosti zaposlenih v panožnih podjetjih ter omogočal krepitev konkurenčnosti slovenskega gospodarstva. Cilj prvega projekta KOC HRANA je bil vzpostavitev in delovanje kompetenčnega centra za razvoj kadrov, v okviru katerega se bo zviševala usposobljenost na določenih delovnih mestih v podjetjih, ki so vključena v partnerstvo.
V okviru projekta smo na začetku predvideli, da dosežemo vsaj 1659 vključitev v usposabljanja, ki bodo omogočila pridobivanje kompetenc za zaposlene v podjetjih partnerstva. Rezultati projekta KOC HRANA so bili v letih 2017 – 2018 izpolnjeni in preseženi.
Če izpostavimo nekaj številk KOC HRANA:
Projekt KOC Hrana delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike za obdobje 2014 -2020. Projekt delno financira Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Namen projekta je sofinanciranje vzpostavitve in delovanja kompetenčnega centra za razvoj kadrov na področju hrane, ki ga izvaja partnerstvo in bo prispeval k izboljšanju kompetenc, produktivnosti, ustvarjalnosti in inovativnosti zaposlenih v panožnih podjetjih ter krepitev konkurenčnosti slovenskega gospodarstva.
Cilji projekta
Vzpostavitev in delovanje kompetenčnega centra za razvoj kadrov, v okviru katerega se bo zviševala usposobljenost na določenih delovnih mestih v podjetjih, ki so vključena v partnerstvo. V okviru projekta bo predvidoma doseženo vsaj 1659 vključitev v usosabljanja, ki bodo omogočila pridobivanje kompetenc za zaposlene v podjetjih partnerstva.
Kvantificirani cilji (kazalniki), ki smo jih spremljali na ravni projekta:
Financiranje KOC HRANA
Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je 1. 3. 2017 objavil rezultate za razpis Kompetenčni centri za razvoj kadrov 2017/2018. Med podprtimi projekti je tudi projekt KOC Hrana, za katerega smo na Pomurski gospodarski zbornici v sodelovanju z GZS ZK ŽP ter panožnimi partnerji uspeli pridobiti sofinanciranje za izvedbo planiranih aktivnosti v višini 293.964,30 EUR. Projekt KOC Hrana delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike za obdobje 2014 -2020. Projekt delno financira Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
2. 12. 2024
https://pgz.si/img/News/Foto/source/Pro%C5%A1nja%20za%20donacijo.pdf
5. 11. 2024
Leto se počasi izteka in približujejo se praznični dnevi, ko presenetimo zaposlene in poslovne partnerje z drobnimi pozornostmi.
V katalogu Poslovnih daril najdete nekaj predlogov darilnih paketov, lahko pa vam pripravimo tudi paket po vaših željah.
Z veseljem pridemo našo ponudbo tudi osebno predstavit.
KONTAKT
T: 02 556 1810
31. 12. 2018
Model kompetenc KOC Hrana – povzetek, 26. 9. 2017
Kmetijska in živilska podjetja se zavedajo nujnosti vseživljenjskega učenja, ker so le kompetentni zaposleni lahko upravljavci sprememb, ki prispevajo k zagotavljanju konkurenčnega položaja na trgu in dvigu dodane vrednosti. Zato celotna panoga usmerja vse sile v razvoj zaposlenih, ki bodo znali prepoznati in uvesti inovativne tehnologije in procese, se znali odzvati na povpraševanje in potrebe trga ter krepiti povezovanje med industrijo in raziskovalno sfero.
Panožni model kompetenc za kadre zaposlene v kmetijskih in živilskih podjetjih predstavlja dokument oz. študijo, ki odgovarja na vprašanja, katere so ključne kompetence za 7 izbranih panožnih profilov v sedanjosti in tudi v prihodnosti (5-7 let). Panožni model je razvojno naravnan in upošteva globalne gospodarske trende.
Panožni model kompetenc, izdelan v KOC Hrana, je orodje za upravljanje s kompetencami v agroživilski panogi. Poleg ključnih kompetenc za delo v izbranih panožnih profilih vključuje tudi načrt usposabljanj, ki vplivajo na razvoj tistih kompetenc, za katere je bilo ugotovljeno odstopanje med dejansko/trenutno razvitostjo in želeno/ciljano razvitostjo kompetenc. Je temeljni dokument za izboljšanje ključnih kompetenc izbranih panožnih profilov zaposlenih v panogi.
KOC Hrana se predstavlja na Sejmu Agra v Gornji Radgoni, 30. 8. 2017
V okviru aktivnosti in sodelovanja Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij GZS na sejmu Agra v Gornji Radgoni, smo skupaj s panožnimi podjetji uspešno promovirali tudi delovanje KOC Hrana.
Delovanje Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij GZS, produkte panožnih podjetij s področja živilstva ter posledično tudi delovanje KOC Hrana, smo v času sejma predstavljali na atraktivni stojnici.
Obiskalo nas je ogromno visokih gostov, od ministra za kmetijstvo g. Dejana Židana, različnih gospodarskih delegacij in posameznikov ter tudi predsednik državnega zbora, gospoda Milan Brgleza (na fotografiji).
Nekaj utrinkov s sejma najdete na spodnjih fotografijah.
Objavljeni povzetki razvojne konference projekta Kompetenčni centri za razvoj kadrov in izobraževalcev odraslih, 17. 5. 2017
Vseživljenjsko učenje je ključ do uspeha, je bilo eno izmed sporočil razvojne konference, ki jo je sklad izvedel v aprilu v Portorožu. Glavni namen dogodka je bil izmenjati izkušnje, dobre prakse in potrebe med izvajalci programa Kompetenčni centri za razvoj kadrov (KOC) ter izvajalci programov za usposabljanje zaposlenih.
Udeleženci konference so izpostavili, da so za gospodarstvo smiselni krajši, prilagojeni in fokusirani programi. Rezultat dogodka je tudi večje zavedanje o povezanosti izobraževanja in izboljšanega dela posameznikov in organizacij. Izobraževalci so izpostavili tudi večje zavedanje o tem, da je treba pri pripravi programov sodelovati z delodajalci ter tudi znati prodajati. Veščina prodajanja je tista, ki je vztrajno izpostavljena kot povprečno ali slabše razvita.
Prvi skupni sestanek partnerstva KOC HRANA
Zaradi potrebe po hitrem zagonu projekta KOC HRANA smo dne 23. 3. 2017 na GZS v Ljubljani izvedli 1. SKUPNI SESTANEK PARTNERSTVA KOC HRANA. Na srečanju smo dorekli terminski plan, predstavili potek dela, osnovna pravila ter se dogovorili v zvezi zagona KOC Hrana.
Nekaj utrinkov srečanja najdete na spodnjih fotografijah.
31. 12. 2018
15. 10. 2018
15. 10. 2018
Kompetentni kadri za večjo konkurenčnost slovenskega agroživilstva
29. 8. 2018
Sporočilo za medije:
Kompetentni kadri in aplikativni projekti za večjo konkurenčnost slovenskega agroživilstva
Model kompetenc in vsebinski načrt usposabljanj - povzetek
URADNE URE
PO - PE: 8:00 - 14:00